Zirkonyum Kaplama (Zirkonyum Kron) Diş Nedir?

Size bugün zikronlardan bahsetmek istiyorum onlar estetik diş hekimliğinin bence yapı taşlarıdır. İlk olarak 1998 yılında isviçre’de Zürih üniversitesin de kullanılmaya başlandı ve tabiî ki estetik diş hekimliğinde çok önemli bir adım atılmış oldu. Zirkon dendiği zaman hastalarımız hep aynı şeyi söylerler.

Zirkon kuron demek her tarafı kolla kapron anlamına gelmiyor. 301 konak kaplı dış yüzü seramik ile kaplıdır. Onlardır bunlar. Dolayısıyla zirkon artık seramiğin bir araya gelmesi estetik anlamda gerçekten mükemmelliği yakalamak demektir. Size birazcık ve conquer onların avantajlarından bahsetmek istiyorum. En önemli özellikleri, uyumlarıdır.

zirkonyum kaplama zirkonyum kron dis nedir 150x150 Zirkonyum Kaplama (Zirkonyum Kron) Diş Nedir?Kesinlikle dokularla uyumlu oldukları için hiçbir alerjik reaksiyona sebep olmazlar. Aynı zamanda koku yapmazlar. Bakteri plaklarının üzerinde bulunması mümkün değildir ve çok hafiftirler. Metal, seramik kron onlara göre oldukça hafif olmaları hasta açısından da büyük avantajdır. Zirkon seramik kron onların bir güzel özelliği de ısı iletkenlik yerinin metal seramik kurallara göre çok daha düşük olmasıdır.

Kesip hazırladığımız dişler zirkonyum kron da kapandıktan sonra hasta köprüsü yapışır, yapışmaz gayet rahat bir şekilde soğuk sıcak hassasiyeti hissetmeden kullanmaya başlar. Oysa metal, seramik kurallarda bütün diş hekimi arkadaşlarım ve kullanan bütün hastaların bildiği gibi hassasiyet mutlaka ve mutlaka bir süre görülür ve conquer onların aynı zamanda bütün bu özelliklerinin yanı sıra bütün bu güzelliklerin yanı sıra bence tek dezavantajları maliyet ve hazırlanış teknikleri anlamında birazcık daha yüksek bir maliyete sahip olmalıdır. Ama estetik anlamda bence.

Yorum Yaz

17 − 9 =