Yeni Saç Ekimi Ve Saç Ekmi Yöntemleri

DERİN ÖĞRENME SİSTEMİ İLE SAÇ EKİMİ

Merhaba, sağlık portu yeni sağlık haberleri ile karşınızda Türk doktorların geliştirdiği yepyeni bir yöntem sayesinde saç ekimine ilgi, yurt dışından da artıyor. Yapay zeka artık saç ekiminde kullanılıyor. Aslında derin öğrenme dediğimiz bir sistem bu derin öğrenme teknolojisi ile insanların bu verici bölgedeki saçların tek, tek folikülleri sayılmakta, kalınlıkları tek,tek ölçülmektedir. Folikül başına düşen saç teli sayısı da hesap edilmekte, ona göre bir plan çıkarmakta.

Derin öğrenme sistemi üzerinde yaklaşık 3 buçuk yıldır çalışıldı ve son bir yıldır aktif halde kullanılıyor. Sistem şimdi daha da geliştiriliyor. 3 buçuk yıldır bunun üzerinde çalışıyoruz ve hala da devam ediyor. Çünkü teknik detayları arttıkça sizde onları geliştirmeniz gerekiyor. Bir de taradığınız bölgede tabii anıt aramıyorsunuz işte beyaz saçlar var, ince saç kalın, saç kıvırcık, saç daha uzun saç bunların da taramaları için bu derin öğrenme süreci bu yapay zeka süreci siz bunları tanıdıkça bu bilgiler size de biriktikçe. Bu yazılımda kendi kendini geliştiriyor. Derin öğrenme sistemi saç ekiminin birçok aşamasında kullanılıyor.

Sayma, tarama gibi işlerde bu derin öğrenme ya da yapay zeka sistemleri, insan gözünün ve hafızasının ya da muhasebe yeteneğinin çok üzerinde ve sürekli olabilmekte. Yapay zekayı kullanarak çalışan bu tarama sisteminin ismi 2 bot, 2 bot ne yapıyoruz ki botla işlem öncesinde yanı saç ekim işlemi öncesinde görüyorsunuz. Bu veri bölgeleri bölgelere ayrılmış. O her bölgede her santimetre karede kaç folikül var? Folikül başına düşen ortalama saç teli sayısı nedir? Bu her saç telinin tek, tek kalınlığını ölçüyor.

yeni sac ekimi ve sac ekmi yontemleri 150x150 Yeni Saç Ekimi Ve Saç Ekmi YöntemleriBu bizim için önemli hesaplama sisteminde bu dairesel hareketler bütün alana isabet ettikten sonra aynı zamanda donar bölgesinin santimetre kare olarak alanı da hesap ediyor. Ondan sonra bu kökleri transfer edeceğimiz alıcı bölgenin alanı hesaplanması işlemden sonra da burada kaç tane çekilmiş kaç santimetre kareye bu işlem uygulanmış santimetre karede kaç folikül yoğunluğu, sıklığı nedir ve işlemi aynı zamanda arkadan bir donörden çıkarttığımız o kökleri çıkarken oluşturduğumuz delik sayısı.

Diyelim Ki 4.000 kök ekildi ise arkada 4 binin üzerinde kaç tane delik açılmış ve yapılan işlemin kalitesi hakkında hem bizleri hem de hastayı ilgilendiren bütün dünyada içinde kullanılmaya aday bir tarama sistemi. Yapay zeka robotu ile yapılan analiz sonrası saç ekimi işlemine geçiliyor, işlemler başlıyor. İki gün önce köklerin alınması var. Köklerinin alınma işleminden sonra köklerin yerleştirme kanallarının açılması, açılan kanallar da yine kökleri geliştiren yine benim kendi geliştirdiğim bir aparatım var.

Ekipten bir aparat ondan kökleri tek tek, tek yerleştirilmesi yaklaşık 15 buçuk saatlik falan, bu işlemden bahsediyoruz. Mutlaka saç ekimi yapan doktor için de avantajları var. Hocam bu söylediğiniz şeyin ama hasta açısından avantajları neler? Bu yapay sistemi hastalarda gerçek rakamları ulaşabilecekleri bir hastalığın şu mesela çok sık sorduğu bir sorudur, kaç kök ekildi bunu siz diyelim ki 3.000 kök ettiniz. Bunu hastanın kendisine sarılmasına imkan yok ama işlemden sonra robot bunu sayılacağı için hastalarındaki güven ilişkisinde tazelemekte hem de santimetrekaredeki sıklığı da hastaların çok merak ettiği bir şeydir.

Bu kitabı elinizde cetvel tek, tek hesaplamanız çok zor. Bu sistem o konuda da hastayı tatmin etmekte. Teknolojinin gelişmesi ile saç ekimleri artık daha doğal görünüyor. Hatta zaman, zaman ben bile anlamıyorum saç ekimi olduğunu anlamalarına imkan yok. Bu hem saç çizgisi ile alakalı saç ekimi aslında bir illüzyon sanatıdır. Siz naturel sıklıkla saç ekimin de aslında ulaşamazsınız ama doğru teknikler uygularsanız doğal sıklık izlenim yaratabilirsiniz.

Son dönem de yapılan saç ekimlerinin doğal saçtan ayırt edilmesi gerçekten çok zor ve çok başarılı öğrenme sistemi sayesinde saç ekimi için yurt dışından Türkiye’ye çok sayıda hasta geliyor. Dünyada en çok saç ekimi yapılan ülke Türkiye. Herhalde en çok yapılan şey istanbuldu. Biz konsantrasyon gerektiren ve uzun süre çalışmanız gereken işlerde son derece başarılı bir ülkeyi saç ekimi de bunlardan bir tesadüf değil. Saç ekiminin dünya markası olması Türkiye’nin.

Yorum Yaz

52 − = 43