Yaşlanma Nasıl Geciktirilir? Profosyonel Yöntemler

Yaşlanma nasıl geciktirilir? Profosyonel Yöntemler

Anti aging temeli olan elli, altmışlı yıllar çok önemli çünkü tabiri caizse 100.000 bakımı burada yaptığınız her şeyi ileriki yılların temeli olacaktır. Ellinci yıl her şey yeni yapıldığı yıl kolonoskopi, dış prostat muayenesi daha önce yapmadıysanız jinekolojide kemik yoğunluk ölçümü, mamografileriniz temel bakımınız. Biyokimyanın en derin bakımları, bütün böbrek üstü bezi fonksiyonlarını bütün vitaminlerinizin bakıldığı yıllar.

Hatta eğer imkanınız varsa boyun damarlarının ölçümü mümkünse kalp koroner damarların sanal anjiyosu bence beyin damarlarının bakılması. Çünkü daha sonra eğer Alzaymır şüphesi varsa veya sizin endişeniz varsa kıyas teşkil etmesi için bence bunların temelinin oluşturulması lazım.

yaslanma nasil geciktirilir profosyonel yontemler Yaşlanma Nasıl Geciktirilir? Profosyonel YöntemlerBöylece ne sağlıyorsunuz?

Hem sizin açınızdan bir problem çıkması veya endişeleri gideriyoruz. Bu açıdan önlem alıyorsunuz hem de bir problem varsa acilen çözümünü buluyorsunuz, ki daha sonradan problem yaşanmasın diye, tabi ki bahsetmekten bile hoşlanmıyoruz. Ama en önemli çekapların temelini oluşturan kanser riskini de araştırmış oluyorsunuz. Temel olarak hastalarımızı bahsettiğim toraks boşluğu dediğimiz göğüs kafesi ve karın boşluğunu araştırıyoruz ki. Burada oluşabilecek kanserler ve çevredeki önemli organlarımız iç hastalıkları dediğimiz iç organlarımızın araştırmasını yapıyoruz.

Ama beyni de ihmal etmek istemiyoruz. Beyinde çok önemli kol ve bacak tabi önemli ama onlar zaten kendilerini problemleri belli eder. Yani lokomotor sistem olarak ifade ettiğimiz ağrı veya fonksiyon bozukluğuyla kendini zaten belli eder. Bunun dışında hormonlarınız, Vitaminleriniz ve organların oluşturduğu yani böbrek, karaciğer, tiroid gibi fonksiyonel olarak çalışan organlarımızın sonuçlarına bakıyorsunuz.

Bunlar birbirleriyle uyumlu olarak çalışmaları gerekiyor ve sizin için yeterli olarak çalışmaları gerekiyor. Eğer her şey yolunda ise problem yok, eksikse tamamlanması gerekiyor veya bir şekilde yanlış çalışıyorsa gereken kişilerle ayarlanmaları gerekiyor.

50 Yaşında bunlar niye bozuluyor?

Çünkü kadınlarda menopoz geliyor ve bu jinekoloji konusu olduğu kadar dahiliyenin de konusu haline geliyor. Kadınların bu değişimi çok önemli ve bir bulûğ çağı kadar değişik bir durum. Çünkü hormonların değişmesiyle birlikte organların sistemi tekrar yeni bir döneme girmiş oluyor. Bence kötü bir dönem olmamakla birlikte, ele alınması gereken bir dönem eskiden sadece bir kadın doğum konusu olarak düşünülüyordu.

Ancak ruhen de insanları değiştiriyor, potansiyeli olan bir dönem bence mesela benim açımdan demir eksikliği oluşuyor, gençlikte onun giderildiği bir dönem yeni potansiyeller şöyle oluşuyor testesteron bir parça öne çıkıyor, insanların enerjisi artıyor o açıdan pozitif bir dönem öte yandan uykusuzluk artıyor ve dolayısıyla yorgunluklar o anlamda artabiliyor.

İyi ele alındığında düzelen bir dönem.

Erkeklerde prostat problemleri oluşabiliyor o da dediğim gibi iyi yönetilirse. Güzel sonuç elde edilebilen bir durum bunun dışında sorun çıkmadığı takdirde, 60  yıla kadar bu şekilde 10 yıl rahat geçiyor. 60ıncı yıl da değişen bir şey yok. Eklenen bazı problemler olabiliyor. Unutkanlıklar eklenebiliyor ve bu konuda işte nöroloji ile görüşülebilir.

Psikiyatri ile görüşülebilir. Emeklilik dönemi 60 yıl da genellikle gerçekleşiyor. Çoğunlukla kurumsal hayatta özellikle hastalar yer alıyorsa onun getirdiği bazı psikiyatrik veya teknolojik destek gerekebiliyor o dönemde, eğer bu dönemde bakılırsa oldukça başarılı geçiyor. Hayatının geri kalanına torunlar ekleniyor bu dönemde o da pozitif bir ivme katıyor. Teknik olarak bu dönemden 70 inci yıla kadar değişen pek bir şey olmuyor. Ortopedik sorunlar bu dönemde artmakla birlikte, eğer çok aşırı bir kilo yoksa veya çok ağır bir spor yapmıyorsa rahat geçiyor.

Yorum Yaz

− 5 = 1