Saç Dökülmesine Karşı Kök Hücre Tedavisi

Saç dökülmesine karşı kök hücre tedavisi

Mikro graph adından da anlaşılacağı üzere otolog yani kendinizden alınan ve size tekrardan geri verilen mikro greftler, yani küçük deri parçaları ve bu derinin altındaki yağlardan oluşmakta. Hemen kulak arkasındaki bölgeden 3-5 tane küçük kalem ucu kadar aldığımız deri altındaki yağ parçaları özel bir teknikle yerleştirilir. 15 Dakika süren kısa bir işlemden sonra bu yağ dokusunun içerisindeki kök hücreler izole edilir.

Nedir bu kök hücreler, vücudumuzun neresine koyarsanız orada yeniden yapılandırıcı bir faaliyete girecektir. İster saçlarınızda dökülme olsun, ister göz kapaklarında, ya da boynunuzda dekoltemiz deki ağız çevresindeki kırışıklıkları olsun, bunları yeniden yapılandırmak için kullanacağımız kök hücreler işte otolog kök hücrenin ta kendisidir.

sac dokulmesine karsi kok hucre tedavisi 150x150 Saç Dökülmesine Karşı Kök Hücre TedavisiOtolog kök hücre yaklaşık 15 dakika süren kısa bir işlemdir anestezik iğne ile uyuşturulur. O bölgeden doku parçaları ayrılır. 15 Dakika süren ayrıştırma işleminden sonra bir enjektör yardımıyla vücudunuzun neresinde ihtiyaç varsa orasına enjekte edilir. Süreç ağrısızdır, çok kısadır, hemen işe dönebilirsiniz. Sosyal yaşantınızı etkilemez ve sonuçlarında kesinlikle alerjik reaksiyona neden olmaz.

Çünkü sizden aldığımız doku parçasını tekrar size enjekte etmek yoluyla yapılır. Yaklaşık 15-20 yıldır bilinen bir yöntemdir. Daha önce laboratuvara gönderiliyordu, aylarca bekliyorduk. 2-3 seans yapılıyordu ama şimdi artık teknoloji ile beraber bunun tamamı 15 dakika gibi kısa bir zamana sığdırmakta. Yani anlayacağınız kök hücre laboratuvarı diye bir şey yok artık.

Kök hücre laboratuvarı muayenehanede klinikte hem de 15 dakikada hazır. Bu size şu anda sağlanacak kök hücrelerinizi laboratuvara götürürken ya da getirirken bozulmasına, ya da ölmesine sebep olan bütün etmenlerin, faktörlerin hepsinden kurtuluyorsunuz. Evet, bugün micro graph dan bahsettik. Hepinize sağlıklı, huzurlu, güzel günler diliyorum.

Yorum Yaz

56 − 50 =