Obezite Cerrahisi Nedir, Kimler İçin Uygundur?

Obezite Cerrahisi Nedir, Kimler İçin Uygundur?

Obezite gerçekten sigaradan daha önemli komplikasyonlara sebep olmaktadır ve ölümlerin dünyada en büyük sebeplerinden biri obezdir. Bunun tedavisi için de biz yaşı 35 in üstünde olan birçok hasta ameliyat ediyoruz. Obezite cerrahisinden korkanlar için bunun neden korku olmayacağını anlamak için bir kere doktora mutlaka görünmemiz lazım.

Tecrübesini test etmeniz lazım, ikincisi hastaneye gidin hastaları görün. Doktorun yaptığı ameliyatları görün, üçüncüsü geçmiş hastalara bakın. Bakın bakalım gerçekten kilo vermiş mi. Eğer bunları yaparsanız sizin Obeziteyle ilgili bir korkunuz kalacağını düşünmüyorum. Artı zaman olduktan sonra yaklaşık 4 saat sonra yürüyeceksiniz. Yaklaşık bir gün sonra suyumuzu içip, çorbanızı giyeceksiniz ve üçüncü günde veya ikinci günde evinize gideceksiniz.

obezite cerrahisi nedir kimler icin uygundur 150x150 Obezite Cerrahisi Nedir, Kimler İçin Uygundur?Obezite cerrahisi sadece insanları zayıflatmakla kalmıyor, aynı zamanda şekerini, aynı zamanda metabolik hastalık dediğimiz birçok hastalığı tedavi etmektedir. Mesela nedir, dizilerindeki ağrılarını tedavi etmektedir? Artık hastalığı geçmektedir. Depresyon hastalığı geçmektedir. Bunun gibi bir sürü hastalıklardan dolayı o bez hastalar bu ameliyattan sonra zayıflayarak ve bunlardan da kurulmaktadır.

En büyük sorunlardan bir tanesi bu ameliyat olduktan sonra tekrar kilo almaları. Bunu önlemek için bir kere cerrahın tecrübeli ekibin iyi olması lazım. Sizi takip eden ekibin, ikinci bir şık bu ameliyattan sonra sizin bir spor hayatınız olacak. Sizin bir diyet hayatınız, diyet derken bu diyet ömür boyu bir diyet değil. Bu diyet sadece beslenme alışkanlıklarınız değişecek. Siz bunları yaptığınız sürece ideal kilonuza ulaştıktan sonra bu ideal kiloda ömür boyu devam edebilirsiniz.

Class 2 obezite hastaları ameliyat ediyoruz. Onun içindeki hastalara değişik yöntemlerimiz var. Balon takalabiliriz, botoks yapabiliriz onlara diyet öneriyorum ama 35in üzerindeki hastalara diyet önermiyoruz. Bir hasta bize geldiğinde önce psikolojik testten geçmesi lazım. Daha sonra dahiliye, kardiyoloji, göğüs hastalıkları gibi birçok alanın değerlendirilmesi lazım. Bu değerlendirmeden sonra. Bütün doktorlar evet ameliyat olabilir derse, ameliyat edebiliyoruz. Yaş olarak da 65 yaşın üstünü ameliyat etmiyoruz. Sağlıklı ve iyi günler dilerim.

Yorum Yaz

77 − = 76