Nargile Zararlı Mı Nargilenin Zararları

Nargileye gelince o da başka bir moda ortadoğudan. Çünkü dünyaya yayılmış bir tütün modası yani bunların hepsi aslında nikotin verici sistemler. Nargile deki risk nikotin miktarı çok daha fazla. Çünkü fazla miktarda tütün yakılıyor.

Oda bir sıvı içerisinden buharı geçilerek ihale ediliyor solunuyor bir o geçen nargile çubuğu her kişiye özgü değil. O çubuk’ta bir hastada bulunabilen zatürre veren hepatit vs gibi hastalıklar bir başkasına rahatlıkla geçirilebiliyor.

Fazla nikotin dışında artık nikotinin bayağı ateşle yanıp oradan sudan geçmesinden ötürü yine çok farklı ve bir kısmı bildiğimiz bir kısmını bilmediğimiz kimyasallar direk akciğerlere gidiyor ve kontrolsüz bir miktarda ihale ediliyor. Çok daha yüksek miktar da nikotin, katran ve kanserojenleri solumaya yarayan bir cihaz asla ve asla hani sigara bırakma yöntemi olarak kullanılmaması gerekiyor.
nargile zararli mi nargilenin zararlari 150x150 Nargile Zararlı Mı Nargilenin Zararları

Asla bir tüketim yani zevk tüketim aracı olarak kullanılmaması gerekiyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün mottosu vardır. Sigara gönül, tüketicilerin yüzde 50 sini öldüren bir zevk maddesidir diye hakikaten öyle. Yani bütün bu konuştuklarımız içinde nargile olsun. Elektronik sigara olsun. Normal sigara olsun ilk etapta bırakılması gereken maddeler.

Yorum Yaz

1 + 9 =