Mesane Kanseri Ve Belirtileri

Mesane kanseri daha çok erkeklerde görülüyor diye biliniyor.

Ama kadınlarda da görülme sıklığı gün geçtikçe artıyor. Üstelik kadınlarda çok daha agresif ilerleyebiliyor.

Alınan bir tümör mesane tümörü her şeyden önce bunun çok basit bir belirtisi var. İdrar kanaması, idrardan gelen kanamayı asla boş vermemek lazım. Geçmeyen idrar yanması da mesane kanserinin bir belirtisi, özellikle kadınlarda kadın mesanesi erkek meselesinden çok daha ince. Dolayısıyla mesane kanserinin erkekle ilerlemesiyle kadının ilerlemesi aynı değil. Kadınlarda çok daha hızlı ilerliyor.

En başında sigara ve tütün kullanımı geliyor.

Mesane kanseri mesane kanseri hastanın durumuna ve kanserin evresine göre tedavi ediliyor.
mesane kanseri ve belirtileri 150x150 Mesane Kanseri Ve Belirtileri

Kapalı tur dediğimiz bir ameliyat yapıyoruz. Kapalı ameliyatla yeterli miktarda doğru yerden dokular çıkartıyoruz. Tümünü patolojiye gönderdik, belli aralıklarla takip ederek kamera ile mesane içine bakarak takip yapılıyor ve bir zarar vermiyordu hastaya yakın takip edilirse bunun vahşi hale dönmesi yüzde 25ten çok az ama eğer diğeri ise çok aktif bir an evvel mesanenin çıkarılması gerekiyor. Çıkarılan mesanenin yerine yapay mesane konularak hasta tedavi ediliyor.

Prof dr Tahir Karadeniz herhangi bir belirti de hemen doktora gidilmesini öneriyor. Çok basit bi gecikme mesane kanserinde ciddi sonuçlar doğuruyor.

Yorum Yaz

69 − = 68