Lazerle Hemoroid Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Bugün size bölge hastalarının en sık konforunu bozan, hastalık olan hemoroit hastalığından bahsedeceğim. Hemoroit hastalığı kalça bölgedeki hemoroidal verilerin sarkması ile oluşan bir hastalıktır. Aynı bacaklarınızda oluşan varis olarak bilinen damar genişlemesinin, makat bölgesinde olmasıdır. Makat bölgesinde yanma, ağrı, kaşıntı, akıntı gibi hisler verebilir.

Ele gelen memeler şeklinde bulgu verebilir. Bu hastalıklar daha çok genç yetişkinlerde görülmektedirler. Yani sosyal olarak topluma katkısı olan, üretim çağındaki hastalıktır. Etkilerine baktığımızda ayakta çok sık durmak, çok oturmak veya kronik kabızlık gibi nedenlerle oluşmaktadır. Müdahale etmemiz gereken hastalık grubu genç yaşta olduğu için, artık eskisi gibi ağrılı yöntemli ameliyatlardan uzak durmaya başladık. Bu dönemde en sık uyguladığımız ameliyat yöntemlerinden bir tanesi lazer kullanılarak yapılan işlemlerdir.

Lazerle Hemoroid Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

lazerle hemoroid ameliyati nasil yapilir 150x150 Lazerle Hemoroid Ameliyatı Nasıl Yapılır ?Aslında lazerle hemoroit ameliyat değildir, yani buradaki damarların yapıştırılarak yukarı doğru çekilmesi sağlanıp, hastaya ağrı vermeden yapılan bir işlemdir, işlem yaklaşık 5 ila 10 dakika arasında sürmekte anestezi gerekmemekte hayata erken dönüş sağlamakta.

Yani aynı gün hastalara işlem yapıldıktan sonra taburcu olup, normal işlerinin başına gide bilmekte, insanların ameliyattan korkma sebepleri bu bölgede yapılan duyulan ağrılı bir işlem olduğunu sanmaları ve bundan dolayı da bu ameliyatlardan kaçınmaları, insanların bu olayın artık öyle olmadığını, artık insanların daha hızlı hayata dönebileceği bir işlem olarak karşılarına çıktığını anlamaları önemli. Şimdi lazer hemoroit ameliyatlarında bir hazırlık gerektirmez.

Laman gerektirmez o bölge için özel testler gerektirmez, kan tahlili yapılması gerektirmez. İşlem gerçekten ayak üstü yapılabilecek bir yöntem, gel yap git şeklinde olan bir yöntem, makat bölgesindeki saydığımız şikayetler ağrı, kanama, şişlik gibi şikayetleriniz olduğu zaman uzman bir hekim tarafından görüLmenizde fayda vardır. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz

11 + = 21