Kolajen Takviyesi Nedir, Kolajen Hakkında Her Şey!

Kolajen doğuştan itibaren herkesin vücudunda bulunuyor ama yaş ilerledikçe 25 li yaşlardan sonra gün geçtikçe maalesef azalıyor. Kolajen cildimizin elastikiyetini kıkırdak arasındaki o sinovyal sıvı dediğimiz eklem hareketlerini sağlayan, bizi genç gösteren derimizin canlı bebek cildi gibi olmasını sağlayan temel yapı taşlarındandır.

Kolajen bağ dokusunu güçlendirir ve vücut bütünlüğünü korur hem derin yapısında hem de derinin alt yapısında bulunup yer çekimine karşı yüzümüzün, boynumuzun ve diğer organlarımızın sarkmasını sağlayan hem kardiyovasküler yani damarlarımız da kalbimizde o esnekliği sağlayan tansiyonunuzu kontrol eden en önemli temel yapı taşıdır.

Kolajen miktarının azalması vücutta birçok rahatsızlıklara sebep oluyor. Doğumdan itibaren vücudumuzda bol miktarda bulunur en çok bebeklerin vücudunda bulunur. 25 yaşına kadar maksimum seviyesini korur. 25 yaşından sonra her yıl yüzde bir oranında azalarak devam eder. Onun için 80 yaşına geldiğimizde derilerimiz kırışık, tansiyonum yükselmiş, eklemlerimiz ağrılı oluyor. Ne yersem koleji elimiz alıyormuş.

kolajen takviyesi nedir kolajen hakkinda her sey 150x150 Kolajen Takviyesi Nedir, Kolajen Hakkında Her Şey!Vücuttaki kolajen miktarı azalıyor ancak dışarıdan takviye alarak bu miktar artırılabilir. Kolajen takviyesinin bir çok çeşidi var. Bunlardan biride toz kolajen toz halindeki kolejine baktığınızda sıvı kolejine ya da diğer kolejlere göre içerisinde herhangi 1. Raf ömrünü uzatmak için koruyucu maddeler, yani vücudumuza zararlı maddeler barındırmaz kolajen olarak kullanmak lazım. Genelde bu her gün günde bir ölçek alınmakta ve 3 aylık bir kür uygulanmakta.

Ama diyelim ki eklem profilimiz var veya cildinizde çok fazla sarkımız var. Bunları hızlı toparlanmamız gerekiyor. O zaman bir ay ara verdikten sonra bir kür yani 3 aylık bir kür daha yapabilirsiniz. Herhangi bir toz kolajenden bir ölçek, bir bardağı sabah ya da akşam normal bir suya katarak evde kendiniz tüketebilirsiniz. Dr. Nihat dik kas ve iskelet sisteminde rahatsızlık yaşayan hastalara kolajen takviyesi almaları öneriyor diyabet gibi şeker hastalığı bir probleminiz varsa içinde şeker olmayan kolajenden seçmek gerekiyor.

Yorum Yaz

− 1 = 6