Kök Hücre İle Eklem Kireçlenmeleri Tedavisi

Kök hücre tedavisi en çok diz ve kalça kireçlenmeleri tedavilerinde kullanılıyor. Sevgili izleyiciler işlem sadece 20 dakikalık göbekten yağlama işlemi ile başlıyor.

Harabiyete eklem hasarı, ligament bozuklukları, spor yaralanmaları olduğu her durumda kök hücre tedavisini ekleme yenileyip tamir edip onarmak için kullanabiliyoruz. Kireçlenmeleri hastada ağrı ve hareketlerinin kısıtlanmasına sebep oluyor. Bu yüzden hastaya teşhis ne kadar erken konulursa kök hücre ile tedavisi o kadar başarılı oluyor. Kök hücreler inanılmaz akıllı hücreler vücutta nerede bir hasar varsa onarılması gerekiyorsa kök hücre gidip orayı bulup yapışıyor ve oradaki dokuyu taklit ederek üretiyor tekrar ve orayı tamir ediyor.

Dize uygulanacak kök hücre tedavisi her 2 dize aynı anda uygulanabiliyor. Hasta tedavi sırasında ağrı ya da acı hissetmiyor. Göbek çevresi cilt altı yağ dokusu vücutta en fazla kök hücrenin bulunduğu bölge burada steril operasyon odası şartlarında yaklaşık 20 dakika içerisinde lokal anesteziyle 100 cc bir kavanoz kadar yağ dokusu alıyoruz. Aldığımız bu yağ dokusunu derhal hiç bekletmeden işlemden geçirip kök hücre elde edip hastanın eklem içerisine naklediyoruz.
kok hucre ile eklem kireclenmeleri tedavisi 150x150 Kök Hücre İle Eklem Kireçlenmeleri Tedavisi

Kısa zamanda iyileşiyor. Operasyon sonrasında kalkıp yürüyüp normal hayatına devam edebiliyor. Bunu bir toprağa ektiğimiz tohum gibi düşünün. İyileşme 6 ay civarı alıyor ama hastalar 1-2 aydan sonra şikayetlerde gerileme hissediyor ama gerçek iyileşme 6 ay civarında zaman alıyor.

Kök hücre tedavisi hastalar ne zaman başvurmalı? Eklem şikayetleri olup uygulanan tedavi ile yeterli sonuç alamadıkları vakalarda kök hücre tedavileri uygulanabilir. Burada önemli nokta son safhaya gelmemiş olması ne kadar erken dönemlerde başvurularsa.

Hem hastalığın ilerleyişini durdurmak hem de ileriki dönemlerde protezi ameliyatı olan ihtiyacı gidebiliyoruz. Kök hücre tedavisi ile evet sevgili izleyiciler baştan sona sağlık. Haberlerimizin bugün de sonuna geldik. Eğer soru ve görüşlerinizi bize iletmek isterseniz aşağıda yazılı mail adresimize maillerinizi gönderebilirsiniz.

Tekrar görüşene dek kendinize iyi bakın, hoş çakalın.

Yorum Yaz

8 + 1 =