Kılcal Damar Çatlaması Varisi Hakkında Herşey

Kılcal Damar Çatlaması Varisi Hakkında Herşey

Baban tedavisi nedir? Kılcal damar tedavisi bizim varisli bacaklar da aslında ilk aşamalarını kılcal damar kılcal damarlar çok ufak, ufak kırmızı ya da mor gibi damar çatlamaları şeklinde cildin hemen altında gördüğümüz kılcal damarlar örümcek ağı şeklindeki damarlar da bazıları böyle ince çizgisel şekillerde olur. Bazıları bu nokta, nokta şekilde olur. Bazıları da böyle daha karışık böyle örümcek ağı gibi lezyon vardı. Herkesin damar yapısına herkesin vücut yapısında farklı olarak şekillenebilir.

Burada bunların tedavisinde en önemli şey bunları besleyen ana bir mekanizma var mı, yok mu onu anlamak lazım. Yine damar haritasını dönüyoruz. Yani onların altında daha derindir onu besleyen bir mekanizma varsa önce onu tedavi etmek gerekiyor. Eğer öyle bir şey yoksa yani bir ultrasonumuz yaptık bunu oluşturan herhangi bir mekanizma yoksa bu ince damarların büyüklüğü iğne ile halledebileceğimiz seviyelerde ise o zaman sektörü terapi ile hallediyoruz.

Yani daha önce bahsettiğimiz. İçerisinde ilaç enjekte ederek kapatma yöntemleriyle yok onlarda da yapamayacağımız kadar ince kılcal varsın bu sefer cilt lazerleri ya da cilt radyo frekansları kullanıyoruz. Çeşitli dalga boyundaki lazerler çeşitli radyo frekans aletleri ile orada cilde uygulanan yani deliyim uygulanan birtakım tekniklerle bunları ortadan kaldırmak mümkün. Ama ne yazık ki hiçbir teknik, hiçbir lazer, hiçbir makine ve hiçbir lazer ya da radyo frekans makinesi ya da ışık makineleri bunları tamamen ortadan kaldırmıyor.

Tabi ki daha iyi hale getiriyor ve buradaki tedavideki amacımız daha çok görsellik olduğu için hastanın görsel olarak mutlu olmasını sağlayabiliriz bir miktar ama tamamen ortadan kaldıran böyle süper şahane ya da en iyisi şudur diye bildiğimiz bir teknik ne yazık ki yok. Bazı tedaviler bazı hastalar da çok iyi cevap veriyor, cilt yapısına, vücut yapısına yaşına beraberinde olan hastalıklarına bağlı olarak bazıları çok iyi cevap veriyor.

kilcal damar catlamasi varisi hakkinda hersey 150x150 Kılcal Damar Çatlaması Varisi Hakkında HerşeyBazıları çok da iyi cevap vermeyebiliyor. Ama yine de hani kılcal damar tedavileri için biraz uğraşmak gerekebiliyor hocam damar tedavilerinde diğer bir nokta da şudur ki, genellikle bunlar böyle daha çok hangi dermatolojik bir sorunmuş gibi görünüyor ama evet hani bizde bazen ben de mesela dermatolojik dermatolog arkadaşlarıma gönderiyorum ama altta yatan sorunun ciddi bir damar patolojisi olmadığından emin olduktan sonra gitmek gerekiyor. Yoksa daha önce de bahsettiğim ağaç örneğinde verdiğimiz gibi sizin gövde de ya da acın büyük dağlarında bir problem varken, siz kalkıp sadece cilt tedavileri ile oradaki yaprakları budamaya kalkarsanız 3 gün sonra orada yeniden yapraklar oluşacaktır. Nitekim bütün hastaların da şikayeti genellikle bu.

Bizde hepsi aynı şikayetten göre yaptırdım geçmedi. Sonra bir bakıyorsunuz hastalarda varis ameliyatı olacak kadar ciddi bir varisi var. O yüzden siz istediğiniz kadar cilde bir takım tedaviler de bulunun. Yukarıdaki basıncı toplardamarların içerisindeki basıncı ya da kaça ortadan kaldırmadığını sürecek, oralarda yeniden oluşacak tıp o yüzden kılcal damar şikayeti olan hastaların da mutlaka iyi bir radyoloji muayenesinden iyi bir damar radyo muayenesinden geçip iyi bir damar haritası çıkartılıp gerçekten büyük damarları müdahale gerektirdiğinden emin olmak gerekir. Gerekiyorsa önce onları yapıp ondan sonra o cilt tedavileri ne geçmek gerekir.

Yorum Yaz

− 7 = 3