İmplant Uygulamasi Nedir ?

Merhaba ben dr. Serdar Soylu, bugün sizlere dikişsiz, sessiz ve hatta ölçü olmadan gerçekleştirdiğimiz implant uygulamalarından bahsedeceğim. Bildiğiniz gibi bütün dünyada diş eksikliklerinin tedavisinde artık doğal dişlerin kesilip küçültülmesi gerek kalmadan, millete bakımında herhangi bir aşındırma gerek kalmaksızın gerçekleştirdiğimiz implant uygulamaları sayesinde artık doğal ve sağlıklı gülüşler elde etmek mümkün. Bütün dünyada yüzde 98 e varan başarı oranıyla kullanılan dental implantlar artık çok yaygın hale gelmiş oldu.

Ancak bazı hastalarımız halen işlem sırasında bir kesi olacak mı? Bir de ihtiyacımız kalacak mı? Ya da işlemden sonra uzun süre işsiz kalacak mıyım ya da öykü aşamasında bulantım olur mu? Korkularla tedavilerin ertelemek durumunda kalabiliyorlar. Aanında implant uygulamalarının dijital diş hekimliği uygulamaları ile bir araya gelmesi sayesinde artık dilimize giren bir hastadan elde ettiğimiz fotografik veriler, bilgisayarlı tomografi verileriyle bilgisayar ortamında birleştiriliyor ve bunlar üzerinden bir cerrahi rehber elde ediliyor. Bu cerrahi rehber sayesinde herhangi bir kesi olmadan dikişe ihtiyaç kalmadan implantların yerleştirilmesi mümkün hale geliyor.

implant uygulamasi nedir 150x150 İmplant Uygulamasi Nedir ?Aynı şekilde dijital az tarayıcılarla dişlerinizin görüntüleri bilgisayar ortamına taşınıyor ve böylelikle bildiğiniz anlamda bir ölçü işlemini ihtiyacımız kalmıyor. Sizlerin günlük yaşantımızdan geri kalmamanız için isterseniz implantların yerleştirildiği gün aynı anda geçici sabit dişleriniz de yerleştiriliyor ve aynı zamanda bu geçici dişleriniz de yemek ye bilmeniz ve fonksiyon olarak beslenmeniz de mümkün hale geliyor.

Kısaca toparlamak gerekirse kesime ihtiyaç olmadan dikiş olmadan aynı gün yerleştirilen bir implant teknolojisinde.
Sizlere görüşümüzün keyfini sürmek, ağız dolusu sağlıklı gülümseme kalıyor. Tabii bütün bunların yapılıp yapılamayacağını anlaya bilmek için hekiminizin ayrıntılı bir şekilde muayenesini yapması ve bunun üzerinden bir planlama gerçekleştirmesi gerekiyor. Sizler de bunun keyfini sürmesi kalıyor.

Hepinize sağlıklı günler bol güneşler.

Yorum Yaz

56 − 50 =