İmplant Tedavisinde All On Four Tekniği

Merhabalar, bugün sizlere implant tedavisinde en çok merak edilen olun All On Four tekniğinden bahsedeceğim. Öncelikle All On Four tekniği nedir? All On Four tedavisi tam dişsiz hastalarda yani ağızda hiç bir dişi kalmamış veya ömrünü tamamlamış dişlerin aynı anda çekilip yerine 4 adet implantın yerleştirilmesi ve aynı gün içerisinde protezlerin yapılması işlemidir.

Peki All On Four sisteminin diğer sistemlerden farkı nedir?

All On Four sisteminin farkı dişlerin 2 tanesinin birazcık da açılı olmasıdır. Bunlar özel implantlar ve uzun implantlar olduğu için çok daha fazla kemikten destek alıyorlar ve bu sayede 6 veya 8 implantın taşıyabileceği yükü sadece 4 implant ile taşıyabiliyor. Biraz da bu tekniğin avantajlarından bahsedeyim. Size bu tekniğin en büyük avantajlarından bir tanesi, hem implantların hem de protezlerin aynı gün içerisinde yapılıyor olmasıdır. Bu teknikte seans sayıları daha az olduğu için. Yurtdışından ve şehir dışından gelen hastalarımızın en çok tercih ettiği tekniklerden bir tanesidir.

implant tedavisinde all on four teknigi 150x150 İmplant Tedavisinde All On Four TekniğiTakıp çıkarmalı bir protez kullanan ve bulantı refleksi olan hastalarda bu teknikle yapılan protezler damağı kapatmadığı için aynen bu şekilde çok daha uygun oluyor.

All On Four yapılan protezler damağı kapatmaz?

Çünkü en çok sorulan sorulardan bir tanesi de operasyon esnasında ve sonrasında ağrım olacak mı? Sadece bu teknik için değil, bütün implant operasyonlarında, işlemleri lokal anestezi altında yaptığımız için. Operasyon esnasında ağrı olmamaktadır. Operasyon sonrasında hastaların çoğunda ağrı oluşmasıyla birlikte bir miktar şişlik görülebilmektedir. Ama doktorunuzun tavsiyesine uyduğumuz ve verilen ilaçları düzenli bir şekilde kullandığımız sürece şişlik riskini de minimuma indirmiş oluyorsunuz. Implant tedavisinde All On Four tekniği ile ilgili en doğru bilgileri vermeye çalıştım herkese sağlıklı gülüşler dilerim.

Yorum Yaz

+ 52 = 59