Hemoroid (Basur ) Nedir, Basura Ne Iyi Gelir?

Hemoroid (Basur ) Nedir, Basura ne iyi gelir?

Genellikle kabızlık ve karın içi basınç artması ki bunu gebelikte çok sık yaşayabiliyoruz. Sonuç olarak hastalar bize makatta, ellerine gelen ağrılı şişlikler, kanamalar ile gelebiliyorlar. Oradaki damar yapılarının şişmesi ile birlikte de iç ve bazen de dış hemoroit dediğimiz oluşumlar olabiliyor için hemoroitler genelde kanama ile seyrederler.

Bazen dışarı doğru proje olurlar. Dışarı doğru çıkarlar. Hastalar zaten bunu ellerimizle itince geri gidiyor şeklinde ifade eden makatta ağrı, kanama, ele gelen şişlik ile gelen hastalarda da çoğu zaman bir dış hemoroit saptanır. Dış hemoroit hesapladığımızda tabi onun da o dönemi o sıradaki e bulgusu önemlidir. Bazen hastaları genel cerrahiye hemen sevk edebiliyoruz. Fakat bazen de medikal tedaviden faydalanarak sorunu çözebiliyor işte bu arada sorunu çözmedeki en önemli faktörlerden biri kabızlıkta olduğu gibi burada da su tüketimini artırmak ve liften zengin beslenmek.

Bunun dışında birtakım medikal topical kullandığımız o bölgeye kullandığımız kremler, ilaçlarımız oluyorbiliyor sıcak su bizim için önemli bir tedavi yöntemlerinden biri, bazen de hasta makatta ağrı ile geldiğinde aslında bunun bir hemoroid den ziyade bir fikstür olduğunu, bir çatlak olduğunu görüyoruz. Yine bunu teşhis ettiğimizde o bunun bir akut mu kronik mi olduğuna karar vermemiz lazım. Akut durumda yeni medikal tedavi ilk başvurduğumuz modalife ilk başvurduğumuz tedavi şekli.

hemoroid basur nedir basura ne iyi gelir 150x150 Hemoroid (Basur ) Nedir, Basura Ne Iyi Gelir?Medikal tedaviden sonra bazen o bölgelere botoks enjeksiyonu ile o kasa biraz daha space bunu engelleyerek bir sürü daha çok çatlağın daha çabuk iyileşmesini sağlayabiliyoruz. Fakat bütün bunlara rağmen bu kronikleşdiğinde geçmediğini de sık tekrarladığını, o zaman yine genel cerrahi hastalarımızı rehberi ediyoruz.

Tabi hemoroit hem de püsür de mutlaka altında e bir kanser olmadığından emin olmamız gerekiyor. Çünkü başımıza gelen durumlardan biridir. Hasta benim kanamam var, hemoroit kanamam var diye gelir ve aslında baktığımızda bunun bir hemoroit kanamasından çok içerideki bir polipin ya da kanserin kanaması olduğu saklı diyebiliyoruz. Hastanın bu şikayetlerle doktora başvurulması önemli bir konu.

Yorum Yaz

36 − 30 =