Gözlük veya Kontakt Lensten Kurtulma Ameliyatları

Bugün size gözlük veya kontakt lensler den kurtulmanın yolları hakkında bilgi vereceğim. Gözlük veya kontakt lens kullanmayı gerektiren uzak ve yakın görme problemleri çağımızın en önemli görme kaybı sebeplerindendir. Gözlük veya kontakt lens ten kurtulmanın, insanların sosyal yaşamını ve yaşam kalitesini olumlu yönde etkilediği gösterilmiştir. Refraktif cerrahi denilen gözlük veya kontakt lensten kurtulma ameliyatları genel olarak gözün ön kornea tabakasına uygulanan excimer lazer ameliyatları veya gözün içine mercek yerleştirerek uygulanan göz içi lens implantasyonu olarak sınıflandırılabilir.

Hangi cerrahinin hangi hastaya uygulanacağı detaylı ameliyat öncesi muayene ile birlikte hastanın özellikleride göz önüne alınarak refraktif cerrah ile birlikte hasta tarafından karar verilir. Excimer lazer ameliyatları, miyopi, hipermetropi ve astigmatizma şikayeti olan genç yaştaki hastalar için mükemmel görsel sonuçlar veren ve oldukça güvenli ameliyatlardır.

gozluk veya kontakt lensten kurtulma ameliyatlari 150x150 Gözlük veya Kontakt Lensten Kurtulma Ameliyatları Lazer ameliyatları 18 65 arasında yapılabilse de 40 yaşından sonra pek tercih edilmez. Gözümüzün içindeki doğal lensimiz yaşlanmayla beraber esneme kabiliyetini kaybeder ve presbiyopi denilen yakın görme problemi ortaya çıkar. 40 Yaşın üzerinde olup uzak yakın görme kaybı olan veya hem uzak hem yakın görme problemi olan ve de gözlüklerinden tamamen kurtulmak isteyen hastalara trifokal mercekler veya bilinen adıyla akıllı mercekler uygun bir seçenektir.

Trifokal mercekler veya bilinen adıyla akıllı mercekler uzak yakın ara mesafeyi gösteren kalıcı göz içi mercekler genel olarak gözlük veya kontakt lenslerden kurtulma ameliyatları, uzmanlık alanı, refraktif cerrahi olan göze kimleri tarafından sadece damla anestezisi ile dakikalar içinde tamamlanır.

Operasyon ağrısızdır, ameliyattan sonra hastanede yatmayı gerektirmez ve ameliyat sonrası hastalar.

Günlük yaşamlarında çok kısa süre içinde geri dönebilmektedirler. Sağlıklı mutlu günler dilerim.

Yorum Yaz

14 − 9 =