Göz Kapaği Düşüklüğü : Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Merhaba, bugün size üst göz kapak estetiğini anlatacağım. Üst göz kapağındaki kas çok ince bir kas ve yapısı itibarıyla toz kaçmasın diye hızlı bir kas hızlıca kapanır açılır ve gözümüzü dış etmenlerden korur. Ancak güçlü bir kas değil. Dolayısıyla da üst göz kapağındaki deri fazlalığını taşıyamaz ve büyük bize gün içerisinde gerçekten ağırlık olur. Bizi yorar alanımızdaki kaslardan yardım alarak açıklığımızı yükselterek görmeye çalışırız ve bu bizi daha da yorar özellikle akşam saatlerinde bunu daha fazla hissederiz. Üst göz kapağında ki deri fazlalığı beraberinde yağ fazlalığı ve kastada bir miktar gevşeme ile beraber olabilir.

Üst göz kapağı ameliyatları mutlaka ki deri çıkartılırken fazla yağ sıklaşan yağ varsa o da çıkartılmalı. Kas eğer çok gevşemişse uygulanmalıdır. Üst göz kapağı düşüklüklerinde kaş kaldırmak her zaman işe yaramaz çünkü kaşına kadar kaldırabilirsiniz ve ne kadar doğallığı koruyarak bunu yapabilirsiniz, o yüzden eğer problem üst göz kapaktaki deri fazlalığı ise yağ fazlaysa mutlaka ki problem yönetilmeli ve bu problem çözülmelidir.

goz kapagi dusuklugu nedir 150x150 Göz Kapaği Düşüklüğü : Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Kaş kaldırma gibi yöntemlerle bu çözülmeye çalışılmalıdır. Göğüs küçültme, karın germe, yağ alma ameliyatları gibi üst göz kapağı ameliyatları da vücudunuzdan yükün azaltıldığı bir ameliyattır. Dolayısıyla da sizin günlük konforunuzu artırır. Yani bu ameliyattaki tek amacımız sizin görüntünüzü daha genç ve güzel hale getirmek değildir.

Beraberinde günlük yaşamınız da daha konforlu hale gelir. Daha rahat görürsünüz, alnınızı kullanmanız gerekmez. Üst göz kapağı düşükse eğer botoks da daha sınırlı yapabilmekte. Çünkü kasları gevşettiği için botoks özellikle alın bölgesinde üst göz kapağı daha düşük hale gelebilir. O yüzden üst göz kapağı düşük hastalarda botoks daha dikkatli, daha düşük dozlarda, özellikle alın bölgesinde yapılmalıdır. Üst göz kapak ameliyatı lokal anestezi altında yapılabilmesi üst göz kapak içerisindeki folk dediğimiz kıvırma girebilmesi nedeniyle pratik ve çok sık yaptığımız ameliyatlardan biridir. Güzel ve sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz

36 − = 35