Gastrit Nasıl Geçer Ne İyi Gelir?

Gastrit Nasıl Geçer Ne İyi Gelir

Olsun gastrit dediğimizde mideyi döşeyen epitelin bir iltihabıdır. Enflamasyonudur gazete hemen belirtmek gerekir. Yüzeysel bir iddia attı. Bu iddia ve zarar daha derin olduğunu işte biz buna göster diyoruz. Gastrite çok çeşitli nedenler yol açabilir. En sık görülen yine ikibinli yıllarda doksanların sonunda bulunan ve tıpta bir çığır açan ve kaza kendisini bulan araştırmacılara da nobeli kazandıran helicobacterpylori enfeksiyonu en sık nedenlerden biridir ve nonsteroidalantienflamatuar dediğimiz ağrı kesiciler bu mukozal bariyeri bozarak mide asidinin mide epiteline mi döşeyen duvara zarar verip gazete ulaşmasını sağlarlar.

Sigara hemen altı çizilmesi gereken önemli faktörlerden biri stres, bazı gıdalar gibi de asiti fazla asitli gıdalar da gazete inflamasyona sebep olabilirler. Bunun şikayetleri nedir? Çok çeşitli şikayetlerle hasta başvurabilir ve ağrı olabilir yanma olabilir, hazımsızlık olabilir, erken doyma olabilir ve hasta size değişik şikayetlerle gelebilir. Burada bunu bundan şüphe ettikten sonra çeşitli yaklaşım modellerimiz var.
gastrit nasil gecer ne iyi gelir 150x150 Gastrit Nasıl Geçer Ne İyi Gelir?

Eğer hastanın başvuru şikayetleri desi alarm eden bir durum varsa hastanın yaşı ileri ise aile de mide kanseri öyküsü varsa gastroskopi çok önemli bir tetkik yöntemidir tabi ve teşhis yöntemidir. Daha sonra stoperde hem mide mukozasının değerlendirilir hem de helikobakterpilori için örnek alabiliriz.

Eğer hasta hatta endoskopi yapılacak hastaya başka nefes ya da dışkı testleri ile hasta da bu helicobacterpylori varlığını gösterebiliriz ya da hasta zaten size ciddi bir ilaç kullanımı hikayesiyle gelir ki bu da bizim teşhimizi de kolaylaştırır. Önce gastrite yol açan farklı elimine etmektir. Amacımız helicobacterpylori bu bir antibiyotik tedavisi nedir? En çeşitli kombinasyonlarla kullandığımız onun dışında tabii hastaya sigara içmemesi öneririz. Eğer kulağında ağrı kesiciler varsa ağrı kesicileri kesmesini öneririz.

Bunları yaparken tabii mide mukozasının kendini yenilemesi ve tamir etmesi için de yine demin sözünü ettiğim aşı iki bloker ya da proton pompa inhibitörü gibi mide asidini azaltarak midenin rejenerasyonu kendini yenilemesine yardım eden ilaçları kullanırız. Bu arada tabi aslında diğer semptomlarına göre işte bulantısı için hazımsızlığı için, ağrısı için, başka elimizde ilaçlar var, onları da kullanırız.

Yorum Yaz

41 − = 38