Fonksiyonel Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

FONKSİYONEL BURUN AMELİYATI

Bugün sizlere birazcık burun ameliyatlarından bahsetmeye çalışacağım. Tabii genellikle burun ameliyatlarında fonksiyonel kaygı da önemli. Estetik kaygının yanı sıra bu da hastanın nefes alması, iyi nefes almasıyla ilintili bir durum böylesi durumlarda plastik cerrahide biz ekibimiz de bir kulak burun boğaz uzmanının konsolide edip onunla birlikte ameliyatları yapıyoruz ve hastanın hem estetik kaygılara giderilmiş oluyor hem de nefes alması düzelmiş oluyor.

Ameliyat öncesinde hastayla detaylı bir analiz olur özellikle bilgisayar ortamında istediği burun şekli ile ilgili kendi yüzünde sonuçları görüyor. Çünkü burun kişinin yüzünde özellikli bir organ dolayısıyla kişiye özel burun ameliyatını planlamamız gerekiyor. Nefes almayı bozan durumlar ne olabilir?

Deviasyonseptum deviasyonu burun kemiğinde veya kıkırdak yapıda bir eğrilik olabiliyor. Burun etleri dediğimiz company petrol ofisi dediğimiz burun etlerinde büyüme sonucu nefes alma bozulabiliyor veya bunların birlikte olduğu durumlarda 2 problemde çözülmüş oluyor hasta hem iyi nefes alabiliyorum diyor hem de burnum istediğim şekli aldı diye bize belirtiyor.

fonksiyonel burun estetigi ameliyati nedir 150x150 Fonksiyonel Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?Tabi burun ameliyatları artık eskisi gibi zor değil. bir kere plastik cerrahinin ağrısız ameliyatları cerrahi iyileşme süresi ortalama bir haftayla sınırlı. Eskisi gibi alçı veyahut bu geniş tamponlar kullanılmıyor. Hasta bir hafta kadar termoplastik bir atelle işine gidebilir. Dolayısıyla bir haftadan sonra artık burunda herhangi bir bant, atel ve alçı kalmamış oluyor. Ameliyatlar genellikle kapalı rinoplasti şeklinde yapıyoruz ama daha önceden hastanın geçilmiş oldu.

Bizim sekonder ve tersiyer dediğimiz ikincil, üçüncül burun ameliyatları varsa o zaman açık yöntemle de burun ameliyatları yapılabiliyor. Sözün kısası burun ameliyatları artık korkmayı gerektirecek ameliyatlar değil. Plastik cerrahinin ağrısız ameliyatları iyileşmenin daha kısa olduğu ameliyatlar ve hasta açısından da önceden sonucu büyük oranda görebildiği için bilgisayar ortamında güven verici ameliyatlar.

Yorum Yaz

69 + = 75