Erken Yumurtalik Yetmezliği

Kadınlarda belli bir yaştan sonra yumurta rezervlerinde azalma görülüyor, dolayısıyla uzmanlar uyarıyor. Belli bir yaştan sonra yumurta dondurma işlemi yapılmalı. Son zamanlarda giderek arttığını görüyoruz, tespit ediyoruz. Gelen hasta sayısı her gün 2 tane, 3 tane böyle hasta geliyor. 30 yaşından sonra azalmaya başlıyor. Ancak bazı durumlarda daha erken yaşlarda yumurta yetmezliği görülebiliyor. Bunun bir çok belirtisi var.

erken yumurtalik yetmezligi 150x150 Erken Yumurtalik Yetmezliği

Birden anlamsız stres, anlamsız iş gücü kaybı, bilişsel fonksiyonlarda azalma, çabuk, üzülme, çabuk, kırılma gibi psikolojik bulgularla da geliyor.

Kadının hamile kalması daha da zorlaşıyor ve kısırlığa neden oluyor.

Acımasızca kadınların yumurtalarının üzerine gidiyor ve artık kadınlar daha zor hamile kalıyor. Yumurtalıkları erken tükeniyor. Bu yüzden yumurta dondurma işlemiyle yaş ilerlese de çocuk sahibi olmak mümkün.

Yumurtaları büyütüyoruz ve 10 günlük 7 ile 10 günlük bir iğne tedavisinden sonra o yumurtaları topluyoruz ve kaç tane olgun yumurta geldiyse onları dolduruyoruz. İstediğimiz kadar süre kadın diyelim ki 45 yaşına geldi, menopoza girdi. Yine de anne olabiliyor. Operatör dr tamer sizden yumurta rezervlerinin azalmaması için kaliteli ve sağlıklı bir yaşam tarzını öneriyor. Mümkün olduğunca stresten uzak yaşam mümkün olur.

Katkı maddesi ya da işte bu elektromanyetik dalgaların uzak yaşam ÖNEMLİ. Tekrar görüşelim de kendinize iyi bakın, sağlıklı kalın.

Yorum Yaz

42 − = 38