Erkekte İktidarsızlık Tedavisi

Fonksiyon bozukluğu tedavisinde ilk basamak yaklaşımımız sertleşme ilaçları olarak halk arasında bilinen penise kan akışını artıran damar gençliği ilaçların kullanılmasıdır. Piyasa da 4 türü mevcut olan bu ilaçların hepsi benzer etki ve yan etkileri sahip olan ilaçların hepsi etki mekanizmalarını penis de damar genişlemesini sağlayaraktan penisin kanla almasını artırarak göstermektedirler. Aralarındaki tek fark bu ilaçların etki sürelerinin başlama zamanı ve etkilerinin devam süresi şeklinde farklılık göstermektedir.

Yan etki olarak hepsi hemen hemen birbirine benzer yönleri mevcuttur. Kanlanması artırdıkları için baş ağrısı, yüzde kızarıklık hissi, ateş basması, terleme burun da dolgunluk hissi bir takım gastrointestinal yan etkiler, mide bağırsak yan etkileri gibi yöneticileri görülebilmektedir bir kısım ilaçları kendi spesifik olmak üzere kendine has olmak üzere kas ağrısı, kas krampı, diş eti rahatsızlıkları gibi özel bazı spesifik yan etkileri görülebilir. Özellik olarak bir kısmının gıdayla ve alkollü etkileşimleri değişiklik gösterebilir.

Kullanılacaklara göre bunların dikkat edilmesi önerilmektedir. Sadece özellik olarak bu ilaçlar genellikle hemen, hemen hepsi cinsel ilişkiyle birlikte alınması önerilmektedir. Çünkü ilaçların etki gösterebilmesi göstermesi için mutlaka ve mutlaka bir cinsel uyarının olması gerekmektedir. Günümüz de bu ilaçların bir kısmının rehabilitasyon amacıyla kullanımında düşük dozları mevcuttur. Burada günlük doz kullanımı söz konusu olmaktadır.
erkekte iktidarsizlik tedavisi 150x150 Erkekte İktidarsızlık Tedavisi

Özellikle onkolojik cerrahi geçirmiş hastalar da ya da diyabet, atölye, skleroz gibi risk faktörü olan hastalarda günlük kullanımla birlikte penisin rehabilite edilmesine yönelik olarak düşük dozda her gün kullanılarak da peniste kanlanmanın devamlı sağlanması ile cinsel fonksiyonun iyileştirilmesi yoluna gidilerekten tedavide daha devamlı bir kan düzeyi sağlanması ve dokusunun iyileştirilmesi yönünde kullanılmasını amaçlanmaktadır. Birinci basamak tedavi bunlar oluşturmaktadır. Bu tedavi her hastaya kullanılabilir mi? Evet, sertleşme ilacı eğer hastanın kardiyak yönden kullanımında bir risk faktörü yok ise ki kimler bunu özellikle bu ilaçlar nitrat içeren kalp ilacını kullanan hastalar da kesinlikle kullanılmaması gerekir bir takım antihipertansiflerle yani tansiyon ilaçları ile birlikte kullanılmaması gerekir.

Bunları kullanın hasarlar dışında her türlü hasta rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kalp fonksiyon bozukluğu bunda bir problem yok ise kullanabilirler. Bu konuda bir kontrendikasyon yok ise doktor kısıtlaması yok yüksek kullanmalarına engel teşkil etmemektedir ve bunları kullanan kullanamayacak durumda olan hastalarda ya da bu ilaçları kullanmasına rağmen yanıt alınamayan hastalarda ikinci basamak tedaviye geçilebilir, ikinci basamak tedavide ise alternatiflerimiz penise enjeksiyon yapılmasıdır. Aynı şekilde damar genişletici iğne tedavileri, bu sefer penise enjeksiyon formu ile yapılabilir. Bu amaçla da yine mevcut iki tane formumuz vardır. Enjeksiyon doktor önerisiyle doktor kontrolü altında öncelikle hastayı eğitim verilerekten insülin iğnesiyle aynı diyabetik hastaların kendilerine insülin yapmaları gibi insülin iğnesiyle penise iğne yapılarak tane lexion sağlanması yapılabilmektedir.

Enjeksiyon tedavisinin avantajı iyisin gibi uygulanabilir bir tedavi olması sertleşme ilaçlarına göre daha ucuz bir tedavi olmasıdır ama dezavantajı bu enjeksiyona bağlı olarak uzamış ereksiyon riski vardır. Pizza adı verilen uzamış ereksiyon riski vardır. Bu nedenle hastaların enjeksiyondan sonra eğer ereksiyon oluşur ise bu ereksiyon 4 saatten fazla devam etmemesi konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir. Eğer böyle bir risk var ise mutlaka ve mutlaka acilen doktora başvurmaları gerekir. İkinci bir alternatif tedavi bu tedavide kullanamayan ya da bu tedaviye yanıt vermeyen hasta grubun da vakum ereksiyon cihazlarının kullanılmasıdır. Ben ise pompalama suretiyle suni ereksiyonu sağlandığı durumlar nedir? Son yıllarda elektroşok terapisi adını verdiğimiz çok ya da çok dalga terapisi adını verdiğimiz yine cinsel fonksiyon bozukluğu olan hastalar da iktidarsızlığı olan hastalar da uyguladığımız bir tedavi yöntemi gündeme gelmişti.

Aynı taş kırma tedavisi ne benzer bir yöntemle taş kırma tedavisi uygulanan çok terapide cihazlarının çok küçük bir modeli ile penise ultrasonografik ses dalgaları uygulanaraktan yeni damar oluşumlarının sağlanması ve bu sayede canlanmasının artırılması yoluna gidilerekten cinsel fonksiyon bozukluğu, iktidarsızlık düzeltilmesi yönünde uygulanan bir tedavi yöntemidir. 6 ila 8 seanslık her bir seansı yaklaşık 15-20 dakika süren bir tedavi uygulamasıdır. Diyabetik hastalar da özellikle son derece iyi sonuçların alındığına dair veriler elimizde mevcuttur. Bu tedavi de topikal uygulama olarak ya da ikinci basamak üçüncü basamak tedavi olarak uygulanabilir. Bu tedavinin de yanıt vermediği olgularda ya da bu tedavinin de uygulama imkanı olmadığı, olgularda artık yapılacak tedavi yöntemi cerrahi tedavilerie başvurmaktır. Cinsel fonksiyon tedavisinde günümüzde kabul edilen cerrahi yaklaşım protezi uygulamalarıdır.

Yorum Yaz

91 − 84 =