Erkeklerde Meme Büyümesi Tedavisi

Merhaba, bugün size jinekomasti nedir? Tedavisi nasıldır, nedenleri nedir? Detaylı anlatmaya çalışacağım. Jinekomasti erkek göğüs büyümesidir. Kiloya bağlı bir göğüs büyümesi varsa yani göğüsün içerisindeki büyümenin nedeni yağ dokusu ise buna yalancı jean kumaşı demek değil ama göğsünü içerisinde meme bezi de büyümüşse buna gerçek jinekomasti demek değil, her ikisinden edenleri takip süreci ve tedavisi tamamen farklıdır. O yüzden öncelikle gerçek sinema sistemi mi var. Yoksa yalancı, jinekomasti var. Bunun ayırt edilmesi gerekir.

Meme kanseri var mı ya da meme kanseri öncüsü bir şey var mı?

Bunu anlayabilmek için memenin radyolojik görüntülenmesini gerektirir. Jinekomasti tedavisi öncelikle daha sonra da altta yatan bir neden var mı? Yani bu meme neden büyüyor? Ilaç kullanımları böbrek üstü bezi tümörleri, yumurtalık kanserleri, bazı karaciğer hastalıkları, erkek göğüs büyümesi ile kendisini gösterebilir.

erkeklerde meme buyumesi tedavisi 150x150 Erkeklerde Meme Büyümesi Tedavisi

Dolayısıyla bu nedenlerin öncelikle ekarte edilmesi gerekmekte. Tedavide neler yapmaktayız? İçerideki dokuyu boşaltmaktayız. Şimdi komite birçok evreleme çeşitleri var. Genellikle 4 gruba ayrılıyor, erken evrelerde tedavimiz daha kolay ama ileri evrelerde deri büyümüşse deride bolluk varsa meme ağırlığıyla beraber karına doğru sarkmışsa yani sadece içini boşaltmak yetmeyecekse ilave tedaviler de gerekmekte.

Burada arada kalan olgularda lazer yardımlı deri küçültme, deriyi sıkılaştırma, deri, kasa yaklaştırma gibi yöntemler kullanabilmekte. Çok ileri durumlarda deri cerrahi olarak çıkartmanız gerekmekte. Jinekomasti tedavisi ne kadar? Göğsü küçük mekle beraber erkekte daha dik bir duruş katar kıyafetleri daha yakışması katar sosyal ortamlarda daha kolay katılması kadar jinekomasti de diğer estetik ameliyatlar gibi detaylı ele alınmalı ve doğru kişilerce yapılmalı ki sağlıklı ve iyi sonuçlar verebilsin. Hepinize sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Yorum Yaz

74 − = 65