Emdr Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma Ve Yeniden İşleme Terapisi

Konuşma Tanıma Tamamlandı İyim diğer adı. Dolayısıyla ingilizce adının baş harflerinden oluştuğu için mbr diyebiliriz. Esasında aynı olması d sensiz yaşanan tren projesinin başarılı ingilizcede bu türkçeye göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme diye çevrilmiş. bir terapi bütüncül terapi aslında daha çok travmalar da travma tedavisinde kullanılan bir terapi olarak da biliniyor. Fakat üzerinde çok araştırma ve yayın vs yapıldığı için biz aslında iyi bir yere artık. bir sürü protokoller var elimizde kaygı bozukluklarıyla kullanımı ilgili kullanabiliyoruz. Yeme bozukluklarıyla ilgili kullanabiliyoruz.

Çiftlerde kullanabiliyoruz. Hiçbir şeyle kullanabiliyoruz. Ne yapıyorum ya nasıl çalışıyor? Günlük hayatımızda yaşadığımız duygu ve yaşantı deneyimlerini, hepsini zihnimizde protesto ediyoruz, işlemlerden geçiriyoruz ve onlar bizim anamıza yerleşiyorlar. Buna biz işlerin yolunda gittiği model diyoruz. Adaptif bilgi işleme modeli diyoruz fakat eğer olumsuz duygusal yükü fazla ise anıların. Yaşamsal tehdit içeren bir şekilde gelişti ise bizim kaynaklarımızı kullanmamıza izin vermeden ani bir şekilde gelişti ise o zaman işte tırnak içinde travmatik antılar varsa bunlar majör ya da minör temaları olabilir.
emdr goz hareketleriyle duyarsizlastirma ve yeniden isleme terapisi 150x150 Emdr Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma Ve Yeniden İşleme Terapisi

Büyük şeyler küçük derler diye geçiyor. O zaman bu anılar gidip o demin anlattığım gibi güzel, güzel, adaptif bir şekilde işlenemiyor. Kendisi gidip bir ağ oluşturuyor ve o anda bir takım bizim bilişsel inançlarımız, kodlarımız düşünce böyle düşünceler, duygular, olumsuz duygular. Sahnede bir beden duyumu beden duyumları ile birlikte kendisi bir ağ oluşturuyor insanlarla yaptığımız şey bizim o ağdan onu çıkarıp tekrar işlem deyip normal anımıza yerleşmesini sağlamak. Çünkü böyle anlatınca bir şeyler havada uçuş olabilir ama aslında çok etkileyici, etkileyici, yanlış, etkili ve kesin sonuçlar veren bir yöntemdir. Tabii ki herhangi her terapi ve yöntemi gibi bir garantisi yok yani ille olacaktır anlamında bir şey değil ama.

Çok güzel sonuçlar alırız diye çok sorular merak edilen şeylerden biri de nasıl yapılıyor, ne olacak bana şimdi bi falan gibi sorulardı. Çünkü indirim yapılması sırasında kullanılan bir teknik var ki taraflardan diyoruz. Sonra o bir parça bazen ilgi çekici kafa karıştırıcı olabilir adındaki göz hareketleri de oradan geliyor. Beynin bir sağa, bir sol yarım küresinde uyarmakla ilgili bir iş yapıyoruz. Biz orada ya gözlerin sağa sola gitmesini sağlayarak yada işitsel olarak bir sağ kulağımıza bir ses gelip bir sorgula. Ses gelmesini sağlayarak veya vücudumuzun 2 dizininize dokunarak da olabilir. 9 olarak uyaran vererek ama bir sağ tarafa biç sol tarafı var. Bunun da işlemeyi kolaylaştıran bir etkisi var.

Yorum Yaz

53 + = 60