Diş Eksikliklerinde İmplant Tedavisi

Merhabalar ben diş hekimi İsmail Güleç, implant tedavisi diş eksikliklerinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Eksikliğin olduğu bölgedeki çene kemiği içerisine implant yerleştirilir ve üzerine porselen kaplamalar veya zirkonyum kaplamalarda eksiklikler giderilmiş olur. Orijinal dişlerindeki gibi ağrı, sızı duymadan ömür boyu rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Dişlerin ağza 3 önemli görevi vardır. Birincisi estetik hepimiz sağlıklı beyaz dişlere sahip olmak ve sevdiklerinizle beraber keyifli gülümsemek isteriz.

İkincisi formasyon yani konuşma, toplum içerisinde kendinizi rahat bir şekilde ifade etmek ve insanlar tarafından da iyi anlaşılmak isteriz. Üçüncüsü ve en önemli görevi de çiğneme fonksiyon vücudumuzun ihtiyacı olan gıdaların verimli bir şekilde sindirilmesi için dişler tarafından parçalanıp çürütülmesi gerekiyor. Diş eksikliği olan bireylerde öğütme ve parçalama işlemi tam olmadığı için hastalarda mide ve bağırsak problemleri neden olur ve bütün vücuda ciddi bir şekilde olumsuz etkisi olur.

dis eksikliklerinde implant tedavisi 150x150 Diş Eksikliklerinde İmplant TedavisiDolayısıyla diş eksikliklerinde hem estetik hem konuşma hem de fonksiyon ile alakalı sinirle alakalı büyük sorunlara neden olduğu için diş eksikliklerini olabildiği kadar erken tamamlanması gerekiyor.

Gelişen teknoloji ile ve yeni geliştirilen tedavi metodlarıyla implantın yapılamayacağı hiçbir hasta yok. Yani ileri derecede kemik erimesi olan tüm dişlerini kaybetmiş bireylerde de olsa ve kontrol altına alınmış kalp, şeker, tansiyon gibi sistemik hastalığı olan bireylerde implant tedavisi gönül rahatlığıyla yapılabilir, iyi kalitede implantlar ve standartlara uygun bir şekilde yapılan operasyonlardan sonra implantların hızı ömür boyu herhangi bir çürüme kırılma derdi olmadan hastalarımız gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

İmplanttan korkan hastalarımız için şuan büyük bir kolaylık var. Genel anestezi altında herhangi bir ağrı sızı acı duymadan adeta uyku konforunda büyük bir rahatlıkla tedavilerini yapabiliyoruz.

Implant tedavisi başarısını ispatlamış ve çok güvenilir bir tedavi yöntemidir. Hepinize sağlıklı günler ve mutlu gülüşler dilerim.

Yorum Yaz

33 − = 29