Beyin Tümörü Ve Tedavi Yöntemleri

Merhaba, bugün sizlere beyin tümörlerinden bahsedeceğim. Günümüzde strese ve gerilime bağlı baş ağrılarının miktarı arttıkça özellikle beyin tümörleri ile ilgili hastalarımızın kaygıları da çok artmaktadır. Radyo frekans dalgalarına maruziyet özellikle cep telefonu kullanımı artışı, radyasyona, maruz yet gibi çeşitli sebeplerle gerçekten bu kaygıları ne yazık ki haklı çıkarmaya başlamaktadır.

İnatçı son zamanlarda şekil değiştiren ilaç tedavisine yanıt vermeyen veya artan ağrılarda görme, işitme, denge gibi bozukluklarla veya beraberinde bulantı kusma gibi başka semptomlarla birlikte kollarda, bacaklarda kuvvetsizlik, uyuşukluk, denge bozuklukları veya bilinç bozukluğu olan hastaların mutlaka intracranial yani beyin için bir patoloji açısından araştırılması gerekmektedir. Muayene ve görüntüleme yöntemleriyle beyin tümörü saptanması durumunda ise genelde tedavide ilk seçenek cerrahi olmaktadır. Bazı özel durumlarda radyo cerrahi, gamma knife cerrahisi gibi seçilmiş tedavilerde.

İlk seçenek olarak hastalarımıza sunulabilmektedir. 1960 Yıllarda mikroskobun cerrahi hayatımıza girmesiyle çevredeki sağlam dokulara neredeyse hiç zarar vermeden beyin tümörleri tamamen çıkarılabilmektedir. Mikro cerrahideki gelişmeler, hastaların hem sağkalım sürelerini hem de ameliyat sonrasında vücutlarında oluşabilecek ekdefisit dediğimiz kollarındaki bacaklarındaki güçsüzlükleri engellemektedir. Günümüzde başka bazı teknolojilerde cerrahi hayatımıza girmekte ve yaptığımız ameliyatların keskinliğini yaptığımız ameliyatların başarısını artırmaktadır.
beyin tumoru ve tedavi yontemleri 150x150 Beyin Tümörü Ve Tedavi Yöntemleri

Özellikle nörolog asyon ameliyat öncesinde bizim tümöre milimetrik hassasiyetle yönelmenizi sağlamakta ve ameliyat sırasında sağlam dokulara en az zarar vermemizi, bu sayede hastalarımızın hızlı bir şekilde sağlıklı yaşamlarına dönmesini sağlamaktadır. Mikrocerrahi ve navigasyon tedavileriyle hastalardan alınan dokular patolojik tarafından incelenerek, ameliyat sonrasında ek tedavi seçenekleri de sunulmaktadır. Özetleyecek olursak, güncel teknolojilerin özellikle normalizasyon ve mikrocerrahi kullanımı beyin tümörlerinde çığır açmış.
Hastaların hızlı bir şekilde iyileşmesini ve sosyal hayatlarını gündelik hayatlarına geri dönmelerini sağlamıştır. Hepinizi sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Yorum Yaz

6 + = 7