Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir ?

Beyin tümörü belirtileri içerisinde en en çok bildiğimiz baş ağrısı, bulantı, kusma, sarı krizleri, bunlarla hastalar karşımıza çıkabiliyor. Zaman zaman eğer beyin kanamaları ile çıkan beyin tümörleri de karşılaşabiliyoruz. Tabiki her baş ağrısı, beyin tümörü işareti değildir.

beyin tumoru belirtileri nelerdir 150x150 Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir ? Bunun için belli kriterleri göz önünde bulunduruyoruz. Özellikle devamlı olan baş ağrıları, beyin tümörleri tabii ki beyin kafa içerisindeki basınç artışına sebep olduğu için daha çok sabahları bulantı kusma ile beraber olan zonklayıcı tarzda ki başarılar bizim dikkatimizi çekiyor. Zaman, zaman geçen başarılarını çok dikkate almıyoruz. Devamlı olması bizim için önemli.

Bulantı kusma ile beraber olması önemli. bir de en çok karşılaştığımız şey tabiki sarı krizleriyle birlikte beyin tümörleri karşımıza çıkabiliyor. Bunun yanında bir takım nörolojik bulgularla hastaların vücutlarındaki hareket bozuklukları. Biz buna hem parazit diyoruz, güçsüzlük ler, yürüme bozuklukları görme bozuklukları vb gibi şikayetlerle karşımıza gelebiliyorlar.

Yorum Yaz

55 + = 63