Besin Alerjisi Belirtileri

Besin alerjileri besin intoleransı ile karışan kitapla besin alerjisi çok farklı seyreden eg-ee dediğimiz bir molekül üzerinden seyreden bir tablo intoleransaigle üzerinden vücut tanıdıkça reaksiyon veren bir tablo. Burada o ikisini ayrımı çok iyi yapmak lazım. Besin alerjisi bizlerin gördüğü tabloda ciddi astım ataklarına yol açabiliyor.

Çapraz alerjiler oluyor besinlerle polenler arasında laf çimento, fındık ağacı poleni ile elma çapraz alerji gösterebilir. Hasta elma yediğin de birden gözleri ağzı şişer. Biz ona anafilaksi reaksiyonu anafilaksi bilgileri hastalarımız var. Bunlar ciddi yerler, kitaplar, akut ürtiker kurdeşen dediğimiz tablo ortaya çıkabiliyor. Şimdi giderek artan sıklıkta gördüğümüz çocuklarda özellikle görülen süt alerjisi anne sütünden bile beslenen çocuklarda bu görülüyor. Dolayısıyla anne ile emziren anneyi de ciddi diyete sokmak zorunda kalıyoruz. Burada alerjenler şekil değiştirdi. Biraz kimyasal katkılardan ötürü ne olursa olsun.

besin alerjisi belirtileri 150x150 Besin Alerjisi Belirtileri

Emoleküllerin yapısı alerji ünitesi değişti. Öyle olunca da verilen reaksiyonlarda farklı olmaya başladı. Bu birincisi ikincisi biz çocuklarımızı daha steril ortamlarda büyütmeye başladık. Yine bağırsaktaki takım reaksiyonlara engel oluyoruz. Bilmeden doğala, doğaya bırakalım demiyorum. Öyle bir şey söz konusu değil ama bu modern hayatın getirdiği tablo içinde gıda alerjileri de çok arttı.

Süperleri çocuklarda fındık ceviz alerjisi özellikle çok sık görülüyor. Bu da güzel bilmeden çocuğunuza bir pasta yediriyorsunuz çocuğun bir anda ağzı yüzü şişiyor x temalar ortaya çıkıyor. Bunlar hep alerjik tablolar intolerans çok farklı orada birtakım sindirim problemleri ortaya çıkabiliyor işte şişkinlik, ishal vs gibi o başka boyutta bizim besin alerjisi dediğimiz tabloda önce kanda bir tarama yapıyoruz. Spesifik ıge dediğimiz her alerjene özgü seviyesi saptanıyor. Çok süt özellikle inek sütünde çok yüksek seviyelere görebiliyoruz. Çocuk aslında erişkinlerde daha çok tropikal meyveler işte şimdi buraya girdik gibi ananas vs.

Yine fındık ceviz alerjileri fıstık alerjisi görülüyor. Tabi ki burada temel prensip alerjik olunan maddeden kaçınmak ama sütun yerine inek sütünün yerine soya sütü değil. Çünkü kendi başına ayrıca geliştiren bir şey mümkünse geçiş üstünlüğü ile ilerletmek çocuktaki şansımız yaşı ilerledikçe kayboluyor. Bu alerji küçük, küçük miktarlar da ufak, ufak vererek daha sonra bir şekilde tolerans testi yaparak bunun ortadan yani ortadan kalktığını görüyoruz ilişkin tablo daha farklı el mahallesi olan biraz lazım.

Yüzü şişmiş şekilde geldiğin de elmanın cinsini saptamamız lazım. Hangi el realist testler var? Evet, kanda bakıyorsunuz elma negatif çıkabilir ama çeşitli elmalarla yaptığınız faster cilt testlerinde bir bakıyorsunuz hasta parking pozitif çıkıyor. O zaman diyorsunuz ki siz hangi işleri iyi bilirsiniz ama sakin kelimeden uzaktır. Böyle eğlenceli bir şey aslında bir sınav versin ama orada da yine çok ciddi hikaye almak lazım. Döne ,döne tekrar, tekrar ve diyet günlüğü tutması lazım.

Hastaların ki bizlerinde olayı biraz daha hakim, bir şekilde kavrayabilmek için geri gelmek çok söz konusu olmuyor galerilerinde ama yenileri çıkabilir. Bunu da ön görmemize imkan yok. O anca maruz kalınan alerjenler ile ilgili bir olay onu önceden bilemiyoruz, bazı tablolar var mesela demin bahsettiğim çapraz polen gıda alerjileri neden burada olmayan bir polen yurtdışına gidiyor aslında orada iki sene, üç sene yaşıyor, polene duyarlı oluyor ama o polenin çapraz gıda alerjisi kimileri mesela geliyor. Buradaki bir yere akıtıyor, veriyor güne kadar olmamış bir yakıyorum yani o ancak. Ortaya çıkınca yeni alerjen anlayabiliyoruz.

Yorum Yaz

69 + = 75