Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin Yolları

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ

Merhaba bugün size pandemi dönemin de bağışıklık sistemini nasıl daha güçlü hale getirebiliriz ile ilgili biraz bilgi vermek istiyorum. Her dönem olduğu gibi özellikle bu dönemde bağışıklık sistemini güçlü tutmak adına taze sebze tüketimi sizin için çok, çok önemlidir. Tam mevsimi iken özellikle pancar, kırmızı elma ile kapya biber, kırmızı kapya, biber tüketmenin sizin için daha faydalı olacaktır. Ayrıca aromatic yağlardan faydalanmak isteyenler için ise bir kase suyun içine 12 damla kekik selvi yağı ekleyerek ortamı havalandırarak koklama yoluyla da bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Ayrıca doğal antibiyotik grubu olan soğan sarımsağı da akşam yemeklerinizde tüketerek bağışıklık sistemini kuvvetlendirirbilirsiniz. Takviyeleri ile ilgili d vitamini, magnezyum ve çinko bu dönem oldukça önemli. Ayrıca d vitamini toplumun büyük bir kısmın da eksiklik bulunduğu için. Ek olarak dışarıdan takviye almanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Magnezyum ve çinko eksikliğinde bağışıklık sisteminiz düşüp da halsiz hissedebilir hastalıklara eğilimimiz artabilir.

bagisiklik sistemini guclendirmenin yollari 150x150 Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin YollarıDolayısıyla bu dönem bir doktora giderek tahlil yaptırıp eğer eksikliğiniz varsa bu saydığım d vitamini, magnezyum ve çinkoyu dışarıdan takviye olarak alabilirsiniz. Ayrıca bir farklılık isterseniz bir kase yoğurdun içine bir çay kaşığı zerdeçal, bir çay kaşığı zencefil ,zerdeçalın emilimi için bir tutam, karabiber ve zeytinyağı ekleyerek hem bağışıklık sistemini kuvvetlendirir hem de pandemi döneminde alınan kilolarınızı rahatlıkla vermenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca her dönem olduğu gibi egzersizler bağışıklık sistemi için çok, çok önemli. Genel olarak özetlersek, taze mevsim meyve sebzelerini tüketmek yeterli su içmek, yeterli egzersiz yapmak veya eksikliğimiz varsa doğru takviyeleri kullanmak il bu pandemi dönemin de daha rahatlıkla sağlıklı geçirebilirsiniz.

Yorum Yaz

8 + 1 =