Antibiyotik Vajinal Mantar Sebebi Vajinal Flora Düzenleyici Probiyotikler

Prebiotik ve probiyotikler bazen akıllarda karışıyor, ikisi aynı şey zannediyor veya sade probiyotik vermek yeterli diye düşünüyorum sanırım tarafından probiyotikler mikroplar aslında ama birçok deyince kötü mikroplar diyeyim yorumlar vücudumuzda bağırsaklarımızda sürekli milyarlarca mikrop var ve bunlar aslında hepsi kötü değil.

Kötü olanlardan kurtulmak için probiyotikleri ihtiyacımız var. Yani iyi anlamda mikroplar olumlu mikroplar. Bunlar K vitamini üretiyor bizim için çok değerliler. Eğer bunlar olmazsa kötü mikroplar öne geçecekler. Hatta burada bir parantez açmak istiyorum. Kadınlarda vajina da probiyotikler var, iyi bak derler. Onlara gönderilen basitleri deniyor.

Bu anlamda biz aslında annemizden doğarken dahi bu probiyotikleri alıyoruz. Yani annemizden vajinal olarak doğduğumuz zaman vajinal kanaldan nomal doğum olarak doğduğumuz zaman alıyoruz. Hatta şöyle bir olay var, eğer sezeryanla doğum yapılırsa artık yeni bir yöntem var sezaryen şart ise sezaryen doğum yapmış annenin vajinasında ki bakteriler alınıp çocuğun ağzına veriyorlar ki annesinin basiller ininal sanki annesinin probiyotikleri kullansın diye bu kadar önemli. Neyse konumuza gelelim.

antibiyotik vajinal mantar sebebi vajinal flora duzenleyici probiyotikler 150x150 Antibiyotik Vajinal Mantar Sebebi Vajinal Flora Düzenleyici ProbiyotiklerSonuçta bu probiyotiklerin antibiyotik kullanıyorsak ve antibiyotik beslenmiş etler yiyorsak veya bir sebepte yok olmuş ise tekrardan atılmak zorunda. Vücudumuzda tekrar girmek zorunda. Bunu nasıl sağlarız? Ya evde yaptığımız yoğurt, kefir ke, kombucha, su kefiri gibi maddelerle tekrar oluşturmaya çalışırız. Toprak ama tabi organik yiyecek organik toprak, kendi çiftliğimiz kendi işimiz. Tabii bunlar çok zor ama sağlayabiliriz, sağlamaya çalışırız bu şekilde olabilir.

Süpermarketten probiyotik olduğunu söyleyen ürünler kullanabiliriz. Canlı olmak şartıyla tabiki veya eczaneden gidip probiyotik tabletler alabiliriz. Bunların çeşitleri var, üstünde yazıyor işte bir çeşit, iki çeşit, çeşit probiyotik içerebiliyor ve sayıları var bir milyar 2 milyar 3 milyar 4 milyar bir paket kullanabilirsiniz bir kutu kullanabilirsiniz bir hafta bir ay bir yıl kullanabilirsiniz. Önemli olan şimdi geleceğim konu prebiyotik ile birlikte almanız lazım yani sebzelerle birlikte kullanmanız lazım. Tip yemekler yemeye çalışın ne kadar çok sebze yerseniz o kadar değişik protez oluyor. Probiyotikler aslında evinizde bitiyor.

Yorum Yaz

45 − = 44