Ameliyatsiz Burun Şekillendirme

Merhaba bugün sizlere cerrahi olmayan yani ameliyatsız burun estetiği işlemlerinden bahsedeceğim. Malum pandemi dönemin de hastalar hastaneye gidip cerrahi işlem yaptırmaktan sakınmaktır. Bu sebeple muayenehane şartlarında burun estetiği işlemleri bu dönemde ilgi çekmektedir. Bu işlemler burun dolgusu, burun ip askı uygulaması ve botoks uygulaması içermektedir. Burun dolgusu burun cilt altına kemik ve kıkırdakları üstüne Hidrolik asit dediğimiz maddenin enjeksiyon şeklindedir. Bunu çok büyük olmayan, çok aşırı kemik çıkıntısı olmayan burun ucu düşük çok fazla evli olmayan hastalarda bu işlem hastayı memnun edebilir.

Bunun dışında bu ip askısı uygulaması burun ucu düşük çok bariz kemik çıkıntısı olmayan hastalarda tercih edilmelidir. Burun botoksu uygulaması da burun ucunun kaldırılmasını sağlar. Bu işlemlere en büyük aday tabi hastanın cerrahi girişim istemesidir. Onun dışında çok büyük olmayan, aşırı eri olmayan burun ucu çok fazla düşük olmayan hastalarda bu sonuçtan mutlu kalırlar.

ameliyatsiz burun sekillendirme 150x150 Ameliyatsiz Burun Şekillendirme

Bu işlemler kalıcı işlemler değildir. Burun dolgusu ve uygulanması 12 yıl burun botoksu uygulaması da 6 ay ömre sahiptir. Cerrahi geçirmiş hastalarda burun dolgusu uygulamasıyla oluşmuş milli eğrilikler, asimetriler düzeltilebilir. Bu işlemlerin kalıcı olmaması da hasta işlem sonrasında memnuniyetsiz olmaları durumunda geriye dönüş imkanı sağlar ve sonraki cerrahi işlemlerde herhangi bir problem yaratmaz. Estetik kazanç dışında bu yapılan işlemler hastaların rahat nefes alıp vermesini katkı da sağlar.

Hastaların burun içinde kıkırdak eğriliği burun etlerinde şişme gibi problemleri varsa tabi bunların cerrahi olarak düzeltilmesi gerekir. Bu konuda hastaya doğru mesajı vermek gerekir. Yapılan işlemler hastaların burnunda estetik anlamda kazanç sağlayacağı ama burun içerisindeki problemlere çok faydalı olmayacağı belirtilmelidir. Hızlı sonuç elde edilmesi anestezi ihtiyacının olmaması. Deneyimli ellerde güvenilir yöntem olmasından dolayı cerrahi olmayan burun estetiği tercih edilen yöntemdir.

Yorum Yaz

69 − 62 =