Aknenin Sebepleri Ve Tedavileri

Bugün hepimizin korkulu rüyası olan bir konudan bahsedeceğim akne son zamanlarda yetişkinlikte, ergenlikte neredeyse çocukluk yaşlarında başlayan çok ciddi bir sorun ben bugün size önce sebeplerinden sonra da tedavi yöntemlerinden bahsedeceğim. Akdeniz sebeplerini kısaca değinecek olursak en önemli sebeplerinden birisi sağlıksız beslenme. Ikinci sırada stres, üçüncü sırada da yanlış kullanılan kozmetikler diyebiliriz. Son dönemde yeni bir sebep daha eklendi.

Pandemi nedeniyle hepimiz bildiğiniz gibi maske kullanımı çok özen gösteriyoruz. Bunun olumsuz bir getirisi oldu. Ne yazık ki maskenin altında kalan bölgenin havasız kalması ve nemli kalması sebebiyle ağız çevresindeki akneler d ve ek zamanlarda çok ciddi artışlar gözlemlemekteyiz. Bunun önlemi olarak da maskeleri en geç 4 saatte bir değiştirmeniz önermekteyim. Akne tedavisi mutlaka uzman bir dermatolog eşliğinde yürütülmelidir. Aynı akrep tipine sahip dışarıdan bakıldığında aynı cilt yapısına sahip insanların bile çok daha farklı şekillerde tedavi edilmesi gerekmektedir. Ben kısaca tedavi yöntemlerinden bahsetmek istiyorum.

aknenin sebepleri ve tedavileri 150x150 Aknenin Sebepleri Ve Tedavileri

Hepinizin bildiği gibi ilaç tedavileri oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Fakat bazı hastaların bazı ilaçları kullanmaları bünyelerine uygun olmayabilir. Biz genellikle tedavileri seçerken kişinin yaşı cilt tipi adresinin şiddeti ve derinliği gibi ayrıntıları göz önünde bulundurmaktayız. Akneler genellikle ilaç tedavisi ile kontrol altına alınabiliyor fakat bunlardan geriye kalan sıkarlar genellikle kişilerin sosyal yaşamlarını ve psikolojik durumlarını olumsuz etkileyebiliyor.

Bunlar için neyse ki teknoloji son dönemde büyük oranda imdadımıza yetişti. Sıkarlar için uyguladığınız yöntemlerden bahsetmek gerekirse kısaca fraksiyonel lazerler, altın ile radyofrekans, çeşitli mezoterapi ler akne tipine özgü hekim tarafından uygulanan maskeler, kolojen açıları kısaca sıralanabilir. Tabi bu işin en doğrusu öncelikle akne oluşumunu önlemektir. Bunun için kısaca stresten uzak durmak, sağlıklı beslenmek ve doğru kozmetik kullanımı önem vermek gerekir. Hepinize sağlıklı mutlu günler dilerim.

Yorum Yaz

63 + = 66